1. A semminél minden jobb

Ha nincs kifejezetten allergiád, vagy most csak a legolcsóbb termék fér a büdzsébe, vagy csak SPF 15-öst kapsz, nyugi! Ugyan a kémiai hatóanyagok híre nem éppen jó, és mi sem gyártunk velük, ha ez van ez van. Napégésnél, súlyos bőr betegségnél a megelőzés a legfontosabb! Az SPF 15 pedig így is 15-szörös védelmet nyújt, mint ha „csupaszon” perzselődnél a napon.

Alapvetően SPF6-tól történik a "számolás", az alatt nem nevezhető napvédőnek egy termék. Nagyon fontos, hogy egy kence UVA+UVB ellen is védjen, de a fizikai fényvédők UVC ellen is nyújthatnak védelmet. Fontos, hogy egy 2021-es tanulmány szerint, ha kémiai fényvédőket fizikaival keverünk egy kencében, az csökkenti az UV védelmet és még káros vegyületek is keletkezhetnek a termékben :https://www.sciencedaily.com/releases/2021/10/211014100220.htm

  1. A barnaság a bőr védekező mechanizmusa és napkrém alatt is kialakul

Szóval, eleve ha vörös, szeplős, hófehér bőrrel vagy megáldva, remélem eszedbe sem jut csokibarna sellő lányt/fiút játszani a Balaton parton idén nyáron sem. Ahogy árnyék alatt is kialakul a barnaság jó lassan, úgy napkrém alatt is. A bőr okos és védekezik. A fontos, hogy ne érje sokk hatás, mert akkor elindulnak káros melanin termelési folyamatok.

  1. Arcra és testre használható ugyanaz a kence

Igen. Arcra szoktam javasolni, hogy keverd BB krémmel vagy alapozóval-úgy a fizikai fényvédős kencék biztosan nem fehéreznek, és kellemesebben viselhetőek. A kencéket alapvetően két fő tulajdonság alapján „érzed”: WO vagy OW emulziók. WO= víz az olajban, ez testesebb, de vízállóbb. Jobban táplál, érzékeny bőrre is szuper. OW= olaj a vízben. Könnyedebb, hidratálóbb. Arcra talán kellemesebb. Ez a termékünk ilyen :https://mosomami.hu/eco-z-happy-sun-napvedo-krem-spf20/

  1. Ennyit tegyél fel a krémből

Van egy hivatalos útmutatás, hogy 2 mg/cm2 kence kell. Nos, az egyik ok, hogy buzdítanak a magas faktorszámú krémekre a reklámok és gyártók az az, hogy tudják, a legtöbben erre nem figyelnek. Tehát ha fele ennyi kerül a bőrödre egy SPF 50-esből, akkor az 25-tel ér fel. Ez is jó egyébként.

Ez a Youtube videó mutatja, hogy a 2 mg/cm2 egyenlő 0,20 g/100 cm2 területtel,a mit kijelöltem a karomon.https://www.youtube.com/watch?v=djD7sRsi0AU

Érdekességképpen, a fizikai fényvédőket kevesebb anyaggal, 1.3mg/cm2 számolják, mert hatásmechanizmusok más, és emiatt másképpen is kell használni kicsit. Itt egyértelműen az SPF 42-nek bemért,csak fizikai fényszűrőt tartalmazó kencénk eléggé fehérez.Cserébe egész nap fent marad, még a víz sem hozza le igazából. Fürdéskor lehet lemosni tusfürdővel.

Mi ezt a formulát javítjuk, gyúrjuk második éve; hogy SPF 30-asként használható és jó legyen. 40-es vagy 50-es faktort jelen alapanyagokkal, hitelesen és őszíntén nem lehet elérni zöld vonalon, hogy minden szempontból kiváló legyen.

Plusz 1 tipp: Ajkaid védelméről se feledkezz meg! Egy sima rúzs is jobb a semminél, mert benne a pigmentek nem engedik át a sugárnyalábokat.

A napvédelem manapság már egész éves téma-vannak kifejezetten nap allergiások és vannak, akik járják a világot év közben. Arcra szinte egész évben itthon is javasolt a napvédelem-akár SPF6-15 között.

Már csak a napsütéses napokat várjuk!

Napsütéses napokra is ajánljuk