A szépségért minden szinten szinte mindent, ugyebár?A napbarnított bőr vonzóan egészséges benyomást kelt,ha valóban az.Segítünk, hogy elérd.

Ha nincs kedved, időd végigolvasni ezt a hosszú cikket, a lényeget máris az elején elmondjuk. Hétről hétre kell, hogy felkészítsd a bőröd a várhatóan erős nyári napsütésre. Ennek részei:

– TÁPLÁLKOZÁS: sok piros húsú zöldség és gyümölcs  fogyasztása mindennap. Igyál sok folyadékot, akár gyümölcsteát cukor nélkül, zöld teát, mely magas antioxidáns tartalmú.

– BŐRÁPOLÁS: ideje szőreleníteni és legalább kétnaponta növényi olajat vagy natúr hidratáló krémet használni a hidratáltság megőrzéséért. >>>     https://mosomami.hu/?kereses=test%C3%A1pol%C3%B3        Egyszerű, gyengéd cukros bőrradírral pedig heti 1x a testedet is kényeztetheted. A cellulit ellen pedig nincs kifogás: diéta (mondjuk legalább a lisztet cserél le és hagyd el a cukrot), aerob mozgás erősítő gyakorlatokkal kombinálva (napi 5 perc!) és naponta masszázs bázisolaj és illóolaj keverékével. A bázisolaj lehet mandula, jojoba, olíva. Az illók pedig: geránium, rozmaring, citromfű, fahéj, gprafruit. Ezek felpezsdítik a vérkeringést és fokozzák a méreganyagok távozását a bőrszövetek közül.

– FOKOZATOSSÁG: bármennyire is hosszú volt a tél, ne egy nap alatt akarj csokibarna lenni.

– ALKATI ADOTTSÁGOK: barátkozz meg a gondolattal, hogy különbözőek vagyunk, különféle bőrszín tónussal,sejtfelépítéssel. Ezért mindenki másképpen barnul, más a maximálisan kihozható barnaság-pláne ami nem megy az egészséged rovására…

 

 

A D-vitamin mítosz

A túlzásba vitt napozástól nem termelődik több D-vitamin a szervezetünkben. Valójában ezt már cseppekben is beviheted a szerevezetedbe. Németországban már a bébiételbe is automatikusan tesznek D-vitamint, mert bizonyítottan ellenállóbbá teszi a a szervezetet. Egyébként pedig heti 10 perc (igen, heti) napozás elegendő, hogy a heti adag D-vitamin termelődését elősegítse nyáron.

Az anyajegyes mítosz

Az anyajegyekkel foglalkozni kell! Ha fáj, vérzik, hirtelen változik a formája, színe, orvoshoz kell fordulni. Az én tippem az, hogy ha van eleve egy “macerás” anyajegyed, azt napozáskor ragszd le ragtapasszal vagy kend be alaposan naptejjel (a ragtapasz jobb). ne bánd, hogy ott éppen nem barnul le a bőröd.

FONTOS TIPP BABÁKNAK: az UV álló hosszú újjú babafelső és kalap egy “must have”. Azaz KÖTELEZŐ. Persze egy sima fehér póló és kalap is megteszi. De kérlek, ne naptejjel védd a 6 év alattiakat, hanem egyszerűen tartsd a gyermeket árnyékban, és csak 10 óra előtt vagy 16 óra után legyél engedékenyebb…

A napozás maga nem idéz elő bőrrákot. A gond az, ha évi 1x-2x nyaraláskor sokkolod a bőröd (erre olyan vizsgálatokat folytattak, amelyben svéd, igen érzékeny bőrű, Dél-Európában nyaraló alanyok vettek részt) vagy ahol a napsugárzás érezhetően erősödött hiretelen az elmúlt időszakban.Pl. Ausztráliában.

Ugyanilyen sokk hatás, amikor déltől kettőig kifekszel pirulni a partra. Probléma:

1. Sérül a bőröd-akár szó szerint megéghet, azaz gyengül a védekező képesség.

2. Az erős UVA képes genetikai sérülést okozni a bőrsejtekben, így előágyaz már bármilyen bőrbetegségnek.

3. Vannak kifejezetten nap allergiás emberek, vagy hiperszenzitív bőrrel rendelkezőek. Nekik természetesen a póló kötelező.

A naptej mítosz

Mi a naptej funkciója? A mi nézetünk szerint sportoláskor, kiránduláskor,munkavégzéskor védje bőrünket a túlzott napterheléstől. Tetoválások védelméhez is kell naptej, hogy ne fakuljanak és hidratált maradjon a bőr. Őszíntén szólva, a naptej nem azért van, hogy úgy használd, mint a sört a kacsához: hogy ettől legyen ropogós, szép barna bőröd napozáskor.

Fontos,hogy ha születésedtől fogva már kreol bőröd van, akkor is védd a bőröd naptejjel, ha tűző napra mész. Hiszen a károsodás a Te bőrsejtjeidet ugyanúgy érinti. Le tudsz égni, és a napszúrás is fejfájással, hányással járhat.

Ha nem tűzö napra fekszel ki (azaz csak 16-17 óra után kezded a napfürdőt) az alábbi növényi vajak segítik az egészséges szín elősegítését és megtartását napozás közben és különösen utána- DE nem rendelkeznek UV védelemmel, azaz nem nyújtanak semmilyen bőrvédelmet tűző napon:

– kakaóvaj

– vadrózsaolaj

– gránátalma magolaj

– shea olaj

– kókuszvaj

Kérlek NE keverj naptejet pusztán növényi olajok felhasználásával. Minimum cink- oxidot és/vagy titán-  dioxidot tégy a naptejbe, mint fizikai fényvédőt >>> https://mosomami.hu/?kereses=cink    

A szolárium mítosz

A fentiek alapján a szolárium sem okoz bőrbetegséget közvetlenül. Azonban, a fokozatosság és ésszerűség betartása itt még inkább fontos. Decemberben a jó meleg, fényes kabinban könnyű eltölteni 15-20 percet  is akár-de közben bőrünkkel az alábbi történhet:

– leég, azaz károsodik, fájni fog és gyengül az immunrendszerünk.

– iszonyatosan kiszárad, azaz ráncosodik és vékonyodik.

– répa/csoki színűnk lesz,ami vicces, de nem vonzó.

Heti 2×5 perc télen és tavasszal is elég, de van, aki 3 perccel kezd. Felelős szalonban ezt a személyzet is tudja és segíteni fog. Nyáron is, ha irodában dolgozol és vámpír életmódot folytatsz (azaz kb napi 16 órát dolgozol) , akkor egészségesebb az a heti pár perc, mint hétvégén égetni a bőröd órákon át a strandon.

A téli napozásnak egyébként antidepresszáns hatása is van,amit ma már kiegészítő terápiakánt is javasolnak szakemberek.

A táplálkozással megtámogatott immunrendszer és tudatos bőrápolás segíteni fog, hogy ragyogjon a bőröd!

Az önbarnító krémekről egy mondat

Vannak ma már kifejezetten jó natúr vonalas önbarnító krémek is. Mechanizmusuk ugyanaz, mint a napozás, csak kémiailag “veszik rá” sejtjeinket a sötétedésre. Egyes termékekben egy kis fizikai szín anyagot is adnak, olykor csillámosat.

Szóval törekedj arra, hogy kihasználd a napsugarak áldásos hatását Szeptemberig :). Tanácsainkkal te is megtalálod az életstílusodhoz illő napozási rutint, hogy egész évben ragyoghass egészséges bőröddel.