Coco Chanel azt mondta, hogy ha egy nő azt állítja, hogy tud kozmetikumok nélkül élni,akkor túl sokat képzel magáról. Némiképpen igaza volt, de vajon a műanyag invázióban hogyan legyünk makulátlanul ápoltak?

Ez a cikk régóta érlelődött bennem. Gyártóként fő célunk a családok jólápoltságáért tenni és zöldkozmetikum gyártóként mindezt a természettel összangban. Felelős gyártóként pedig tenni kell a felesleges alapanyag,-és vízpazarlás, hulladékképződés ellen. Okos szépségápolási rutin kialakításával kevesebb felesleges dolgot juttatsz a bőrödre és a környezetbe, és ezzel valószínű még spórolsz is.Igaz, a reklámok alatt csukd be a szemed és a füled :).

Nézzük, mik azok a kozmetkumok, amik nélkül elképzelhető az élet:

1.Hővédő termékek hajra

A sima hajúak göndört szeretnének, a bogyrosok simát. Van, aki naponta hajat mos, formáz, süt, vasal, egyebek. Fizikai igénybevételkor a hajunk hidrogén kötései oldanak majd újrakötnek, de azért ez a végelenségig nem fokozható. Minél hosszabb a haj, annál sérülékenyebb, hiszen nem jut el a természetes zsírréteg a hajszálak végéig és az időjárás is hol kiszárítja hol agyonnyomja nedves levegővel a hajszálakat.

A hővédő sprayk természetesen segítenek elfedni a problémát , de minden plusz adalék,amit mosás után teszel a hajadra, megfosztja a hajhagymáidat attól, hogy lélegezzenek, és a hajszálaidat, hogy szellőzzenek. Pedig a hajadnak csak gyengéd tisztításra van igazán szüksége.

Mitől szárad ki egáltalán a haj és mit tehetsz ellene?

Valószínű Magad is tudod a választ: nem vagy kedves a hajaddal. Összevissza váltogatod a samponokat, néha a samponon spórolsz és veszel valami tucatterméket, mert szép a csomagolása. Aztán többféle festéket, dauert,hajegyenesítést és színt kipróbálsz, ugyanígy fodrászt is.

Közben elsiklasz olyan egyszerű dolgok mellett,mint:

– mosáskor masszírozd át alaposan a fejbőröd,finoman.

– mosás előtt nyugodtan hidratálhatod fejbőröd egy kis kókuszos-ricinusos pakolással. Bio kókuszolajról itt >>> https://mosomami.hu/Kokuszolaj

– mosás után csak a szárazabb hajvágekre pár csepp argán vagy olíva olajat használt és lehetőleg alacsony hőfokon szárítsd.

2. Hajpakolás

Összetétel szerint a hajpakolás (már ha “gyári”), nem különbözik a hajbalzsamtól. Egy jó hajbalzsam szépen beszívódik, amennyire kell a hajszálakba 2-3 perc alatt, míg fenthagyod. A fejbőrödnek pedig nincs szüksége pakolásra, hacsak nem egy jó kis ricinus olajos masszázzsal kombinálod :).Ricinus olaj itt >>> https://mosomami.hu/?kereses=Ricinus%20olaj%20(gy%C3%B3gyszerk%C3%B6nyvi%20min%C5%91s%C3%A9g)

Akkor elég, ha a hajbalzsamot vastagabb rétegben felviszem és hagyom 15 percig hatni?

Nem. Ha mosás utáni öblítést igénylő balzsamot használsz, annak alkotó elemei 2-3 perc alatt hozzátapadnak a mosott hajszálakhoz. A hajbalzsam eyhén savas pH-ja 15-20 percig nem tesz jót a hajadnak.  Ha valami még tartalmasabb pakolásra vágyik hajkoronád, keverd magad! A hajpakolásokat sokkal jobb a szokásos mosások előtt alkalmazni, vékonyan, és akor valóban szálló, selymesen tiszta frizura lesz a végeredmény.

Mellesleg ha egész évben ügyelsz arra, hogy a samponod, balzsamod jó legyen, a hajad is erősebb lesz.

3. Ampullás, egyadagos hajtonik, vagy szemránckrém

Rengeteg hulladékot termel ez a műfaj, és a kozmetikai kezelés csalóka látszatát kelti otthoni körülmnyek között. Egy lelkiismeretes kozmetikus jó kencét tud keverni, pakolásokat, otthoni krémet, és mindezt jó technikával masszírozza az arc,-dekoltázs bőrébe. Ha speciálisabb kezelésre vágysz, mindenképp érdemes szakemberhez fordulni.

Akkor hogyan is jutnak hatóanyagok a bőrömbe?

A növényi olajok, vajak egyedi zsírsav tartalmuknál fogva gyakorlatilag “hatóanyagok”. Minden bőrtípusra, egyedi igényre létezik megfelelő növényi olaj, hogy az a maximális áolást, védelmet, táplálást megkapja.

De egy jó hidratáló krém is mindig elkél, melybe Magad is varázsolhatsz hatóanyagokat. Pl. ITT >>https://mosomami.hu/category/Hatoanyagok

4. Zacskós egy adagos arcpakolás, lehúzható maszkok

Sok sok hulladékot termelnek pár perces örömért cserébe: a lehúzható maszkok ráadául főleg műanyag carbomer gélesítőt tartalmaznak. Egy krémes pakolás-még ha le is kell mosni- biztos, hogy jobban be tud szívódni. Próbáld ki, hogy esetleg otthon kevered a tetszőleges arcpakolást, és uborkalevet is teszel a bőrödre: pillanatok alatt beszívja a bőröd.

Honnan tudom, hogy mennyi pakolást tegyek az arcomra?

Először kend fel vékony rétegben. Ha ez 5 perc alatt szinte eltűnik, akkor mehet kicsit vastagabban, hogy egy vékonyka védőréteg is maradhasson lemosás után.

5. Dekoltázskrém, szőrtelenítés utáni krém, lábápoló krém:

A közös jelzőjük,hogy HIDRATÁLNAK. Megnyugszik a kipirosodott, érzékeny bőr. Vagy végre tápláló krémet kap a kiszáradt lábfej. A pólótól kidörzsölt dekoltázs finom bőre is gazdag hidratálásban részesül. Ettől máris ragyogóbb a bőr. Megnőni nem fog, az egy másik műfaj és módszer!

Hidratálókrémet kevern otthon is nagyon egyszerű. 1 kg krém akár fél évig is kitarthat, vagy tovább.

A hidratáló krémekben az a jó, hogy  mindieg tehetsz hozzájuk egy kis finom olajat (többet,kevesebbet)  egyedi igényed szerint >>> https://mosomami.hu/category/Natur-vajak-olajok

Például a jojoba olajból tehetsz a hajvégedire szárítás előtt. Az arcodra éjszakára. A dekoltázsodra fürdés után. Testápolónak pedig különösen testmozgás-fürdés után szuper: tónusban, rugalmasan tartja a bőrt, így látványosabb lehet az átalakulás.

Amikor elönt minket a műanyag, jó ha tudod: Te is tehetsz ellene. Nem kell, hogy az ápoltságod rovására menjen zöld tudatos, odafigyelő életmódod, de ismerd fel, ha néhány terméket nem feltétlenül kell megvásárolni. Lehet néhány flakonnal kevesebb?:)

Tudtad, hogy kézmosóink literes vagy öt- tíz literes utántöltő kiszerelésben is elérhetőek? >>> https://mosomami.hu/?kereses=guava.

Szép novemberi napokat!