Környezetbarát dobozolás, BIO térkitöltő

Gyakorló végfelhasználóként tudjuk, hogy egy-egy csomag kibontása után a szemetes gyakran megtelik a térkitöltő műanyag hulladékkal. Ez egyrészt bosszantó, másrészt a környezetre nem kis terhelést zúdít rá indokolatlanul.
A megrendelt termékek csomagolásánál ezért nekünk is elsődleges szempont, hogy minél kevesebb plusz csomagolóanyag kerüljön a dobozokba. Könnyűnek hangzik...
Sajnos azonban a futárszolgálatok gyakran nem képesek kellő óvatossággal kezelni a kiszállításra váró csomagokat. Egy egy leejtett csomag -törékeny tartalma révén- gyakorlatilag megsemmisül. Tipikusan a mosógél flakonja eltörik, és a kiszabaduló folyadék eláztatja, használhatatlanná teszi a csomagban található többi terméket is.
Ezekre, a szállítás során tönkrement csomagokra, a szállító cég csak és kizárólag akkor vállal garanciát, és fizet kártérítést, ha a csomagolást megfelelőnek ítéli meg.
Megfelelő csomagolásnak az minősül a hivatalos futárszolgálatos álláspont szerint, mikor a termék nem érintkezik közvetlenül a fő szállító dobozzal! Tehát alul, felül és oldalt is térkitöltő anyag van a csomagban. (Ez nonszensz, igaz...?)
Amennyi az áru a csomagban, kb ugyanannyi térkitöltőre volna szükség... De a kedves vásárló mit kezdjen annyi térkitöltővel?
1. Térkitöltő kukacok
Mivel mi is gyakran kapunk is csomagot , így felgyűlik nálunk is a térkitöltő anyag. A nem lebolmó hagyományos térkitöltőt természetesen újrahasznosítsuk, csakis viszonteladói csomagokba használjuk fel, így kedves partnerünk is tovább tudja használni. Szerencsére évről évre csökken-szinte el is tűnik- a nem bio térkitöltő habok jelenléte, hiszen együttműködő partnereink hasonlóan" kattantak", mint mi.:)
Végfelhasználó vásárlóinknak (kisker) csomagjába igyekszünk újrahasznosított papírt alkalmazni a doboz falának megerősítése végett, valamint a térkitöltő csipszből a BIO verziót használjuk, mely közönséges kukorica pehely. Langyos vízben pillanatok alatt feloldódik. (próbáltad már? )Ha nem tudsz vele mit kezdeni, egyszerűen oldd fel és öntsd a WC-be. Vagy a kertre. Vagy gyűjtsd össze a kamrában, de vigyázz, mert az egerek szeretik! :)
Mostanában sok visszajelzést kapunk, hogy túl sok a térkitöltő anyag a dobozokban, ezért fontos hangsúlyozni, hogy ezek lebomló anyagok, nem kell tőlük megijedni. Műanyag térkitöltőt egyáltalán nem használunk háztartási csomagokban, és sok éve nem is vásárolunk!
You tube videónk ITT >>> https://www.youtube.com/watch?v=81m6ljfsjOU
2. Papír kitömők
Újságpapír, feldarabolt mindenféle doboz- nem túl szépek, de betöltik rövid életű szerepüket a szállításban. Ezért nem költünk extra vastag "gyári" papírtekercsre, vagy bioműanyag légpárnákra. Helyette azzal dolgozunk, ami kéznél van.
Néha, ha bírja még a doboz, abban küldjük a termékeket vadiúj doboz helyett.
A papírt gyűjtük szelektíven, a térkitöltőt pedig oldjuk fel vízben, és már is volt-nincs. :)
Ahogy ezt olvastam egy jó kis idézetben: milyen kár valamit egy percig használni, ami aztán több száz évig nem bomlik le...
Barátsággal: a MosóMami csapata nevében is: Radnainé Kriszti