Ma már világos,hogy több, mint múló divathóbort: a környezettudatos háztartásvezetés trendi, okos, hatékony és olcsó. Jobb Neked és jó az élővizeknek-azonban az apróbetűs részt nem árt elolvasni…Gyorskalauzban megmutatjuk, mi a lényeg!

Mi számít ma öko-nak? Divatos megnevezés és gyakori szó ma már az "öko-eco-bio",ezért nem árt, ha, mielőtt lehúznak egy irreálisan magas áru termékkel vagy  becsapva érzed magad az összetételek miatt, olvasd át az alábbiakat:

Anionos felületaktív anyag-mi ez??

Mosáshoz, tisztításhoz elengedhetetlen egy hatékony felületaktív anyag használata a termékben: ez a "cucc" a textilről leszedi a szennyeződést (zsírt, port, stb.) és beoldja a vízbe, majd elvezeti a csatornába. A felületaktív anyag keletkező habja segíti mindezt a folyamatot. Erre, igazán, csak az anionos anyagok jók, amik negatív töltésüknél fogva a pozitív töltéső "koszt" mágnesként vonzották.

Ma már szigorú direktívák írják elő miből mennyit szabd (na) tenni a mosószerekbe, de még mindig nem kap kellő hangsúlyt a környezet és egészség védelme. Az OECD tesztek egyre szigorúbbak, ez jó a környezetnek és a vásárlónak is!

Fontossági szempont környezetre gyakorolt hatás alapján ANIONOS tenzidek esetén:

1. Közel 100%-ig biológiailag könnyen lebontható legyen 24 óra alatt, és a maradék, alacsony hőmérsékleten is 10-14 nap alatt.

2: Alacsony hőmérsékleten is (40 fok alatt) is szépen mosson- ne fakítsa a ruhát.

3.  4-5 kg ruhához elégséges legyen 35-50 ml.

4. A vizi élővilágra ne jelentsen veszélyt! (halacskás szimbólum!)

5.  Előállításakor káros vegyszerek ne keletkezzenek és a környezetbe ne kerüljön mikroműanyag, vagy foszfát, foszfonát !

6. Növényi alapanyag legyen (de pálma nélkül!), és az fenntartható, folyamatos szüretelésű legyen.

Mit és miért kerülj?

Mi abban hiszünk, hogy a kevesebb több.Minimalista összetételű, funkciónális mosószereink Ecocert és Cosmos minősítésű habzó anyagokkal készülnek 100% napenergiával működő üzemünkben. A folyamatos kutatás és fejlesztés lehetővé teszi, hogy mindig naprekészek legyünk, ha egy mosószer-tisztítószer lehet zöldebb.

Bár a mosószer nem marad a bőrön, a ruhán lehetséges, hogy igen, ráadásul a csatornába jutva sem mindegy, mivel terheljük a rendszert.

Ezért a felesleges adalék anyagokat (színezék, szilikonok, optikai fehérítők), a gigantikus adag illatosító anyagokat és lehetőleg a kőolaj alapú összetevőket és parabéneket érdemes kerülni.

Mosógél-mosópor-mosószappan?

Ha már gél: a mosógél vagy a mosópor a jobb? Attól függ: ha a mosógél koncentrátum ÉS még összetételében is korrekt (pl.EcoNut mosogél 3 liter= 72 mosás),akkor érdemes hazavinni 3 litert, majd újratölteni. Vannak azonban vizezett, színezett, esetleg hamisított termékek, ezzel biztosan nem jár jól a háziasszony akár öko életmódot vezet akár nem.

A mosóporok általában jobban tisztítanak, mert tovább bent marad az aktív anyag a gépben, és a textílián egyfajta dörzshatást is kifejt. A mosószóda is ilyen. Ez egy picit  hátrányuk is, könnyen "megülnek"a textilrostok között, ezért illik hozzájuk az öblítő. Gyakran teletöltik zeolittal, sóval, foszfáttal a zacskót az értékesebb tisztítóerővel rendelkező alapanyag mellett, így nem mindegy, hogy kompakt termék kerül a kosárba, vagy

Alternatíva a mosószappan használata a hagyományos mosószerek helyett, ami gyakorlatilag anionos tenzid, mégis, előállítása és lebonthatósága minimális terhet ró a környezetre, és nagyon jól fel lehet használni hozzá akár használt sütőzsiradékot is. Tisztítóereje kiváló. Mosószódával kombinálva máris kész az intelligens mosópor. Illóolajjal illatosíthatod kedved szerint.

Csomagajánlataink ITT: https://mosomami.hu/csomagajanlatok/

Ne feledd: a mosás sikere 60% ruha előválogatás, és 40%  mosószer. Néha az áztatás hatékonyabb, mint dupla annyi mosószer! Olykor egy jól megválasztott mosóprogram a kulcs a makulátlan és ragyogóan tiszta ruhaneműkhöz.