Már májusban elérhetőek a korai cseresznye és a mézédes eper. Mindkettő magas C-vitamin tartalmú és ásványi anyagokban, valamint vízben gazdag. Rövidesen jönnek az „új” zöldségek és ne feledkezünk meg gyógynövényeinkről sem.

Miért jobb a friss, mint a kivonat?

A bőröd e természetes forrásokból jobban fel tudja szívni a hatóanyagokat, mint bármelyik gyári kencéből. Az emberiség ősidők óta használ növényi kivonatokat szépségápolás és gyógyítás céljából. Az elkészítés módja nem mindegy. A szépségiparban általában valamilyen glikolos (propylén) kivonatot alkalmaznak, és csak mostanában nyert teret a glycerines kivonat, vagy esetleg CO2-s kivonat.

A friss kozmetikum természetesen azonnali felhasználásra szánt keverék. Ne tárold hűtőben sem. Inkább oszd meg a barátnőddel :). Mutatjuk a legjobb recepteket.

Hazai eper- a zsíros bőr barátja

Természetes AHA gyümölcssav tartalma gyengéden segít a bőr felfrissítésében. Cukor,-és ásványi anyag tartalma pedig hidratálja a bőrt. Ha igazán érett epreket használsz, picit meg is színezheti a bőröd, de semmi vész, ennyi kell. Belsőleg nem elég hangsúlyozni jótékony hatását. Természetes víztartalma hidratál, a vitaminok pedig energiával látnak el. A benne található gyümölcscukor nem terheli a szervezeted, akár 10-20 dekát is fogyaszthatsz délelőtt belőle. Túróval, joghurttal keverve diétás nasi lehet belőle.

Eperpakolás zsíros bőrre:

Néhány szem epret harmad kocka élesztővel keverj el és legalább 15 percig pihenj le vele

Eperpakolás vízhiányos bőrre:

Szintén néhány szem epret 1 evőkanál natúr joghurttal és kiskanál mézzel keverj el. Újra pihi 🙂

Eperpakolás zsírhiányos, és extra érzékeny idősödő bőrre:

Néhány szem epret 1 evőkanál avokádó vagy olíva olajjal keverj el. Akár fél órát is pihenhetsz vele.

 

Roppanós cseresznye a ráncok ellen

Természetes A-B-C vitamin tartalma élettelivé varázsolja a bőrt. Magas antioxidáns hatása segít a bőrt kisimítani és hidratálni. Egyéb jótékony hatásait érdemes kihasználni úgy, hogy naponta egy jó nagy marékkal megeszel belőle :). Folsav és pantonénsav tartalma jótékonyan hat az emésztésre. Az igazán érett példányok már magasabb szénhidrát tartalommal bírnak, ezért diétázók óvatosabban fogyasszák.Kitűnően hidratálja a bőrt külsőleg és belsőleg és segít megelőzni a gyulladásos folyamatokat.

A cseresznye pépet/levet kedvenc krémedbe is teheted kis mértékben. Az eperhez hasonlóan pedig készíthetsz pakolást belőle.

Ha sietsz és gyors frissülésre vágysz, készíts cseresznyés-cukros arcradírt az alábbiak szerint:

Néhány szem cseresznyét passzírozz át,szűrd le. Keverj hozzá kis kanál barna cukrot vagy holt-tengeri sót és pár csepp argán olajat. Babapopsi simaságú és üde lesz bőröd. Az argán olaj szinte az összes bőrtípusra jótékonyan hat, és a napi rohanásban magas E-vitami ntartalma segít a ráncok megelőzésében.

Répa a ragyogó bőrért:

Kevés szó esik róla, de a friss, új répa külsőleg belsőleg bőröd őre. Ráadásul nyersen egyáltalán nem hízlal, és reszelve bele tudod varázsolni a gyerekek tortájába, fasírtjába, szendvicsébe is.

Természetes béta karotin tartalma segít a napbarnított bőr megtartásában, és belsőleg fogyasztva a szabad gyökök ellen védi szervezetünket. A sok piros gyümölcs és zöldség fogyasztása általánosan javasolt a szervezet ellenálló képességének javításához.

Magas A-vitamin tartalma ránctalanító tulajdonsága és szemünk egészségére is jótékony.

Gyengéd bőrradír érzékeny és normál bőrre:

1 evőkanál reszelt sárgarépát keverj el kiskanál zabliszttel és némi kókusztejjel. A zabliszt fehérje tartalma élettel tölti meg bőröd miközben gyengéden radíroz; a sárgarépa simít,a kókusztej kiválóan hidratál.

Sárgarépás testápoló napozás után:

Kedvenc testápolód egy adagjába facsarj répa levet. Extra hidratálást és ragyogást kölcsönöz majd bőrödnek ez a kence.

Uborka- az örök klasszikus

Minden filmben uborkakarikákkal a szemükön szaladgálnak a lányok,nem véletlenül. A hűs uborkalé egy átmulatott éjszaka után is lehúzza a puffadást, frissít, tonizál.

Az uborka több,mint 90%-a víz, mégis, ez a víz telis tele van ásványi anyagokkal, melyek külsőleg és belsőleg is segítik egészségünk, szépségünk fenntartását. A friss, magyar, nyári uborka felhasználásának módja végtelen. Minden saláta, szendvics nélkülözhetetlen eleme és minden fogáshoz remekül illik.

Levét préselve az alábbi szépségmaszkokban használhatod:

Uborkás-aloés nyári pakolás vízhiányos, zsíros bőrre:

Kevés glycerint és xanthan gumit (tényleg csak késhegynyit) keverj össze, majd ezt keverd el uborka és aloe lével. Tedd fel a maszkot és pihenj le 20 percet.

Pakolás vízhiányos, érett bőrre:

Olíva és argán olajat kevés fehér agyaggal és uborkalével keverj el. Kend fel maszkot és pihenj 10 percig.

Friss tavaszi,nyári növényeink felhasználása végtelen. Külön említést érdemelnek az újra felbukkanó illóolaj műhelyek, ahol a levendula, zsálya, ctromfű illóolaja és párlata elérhető. Említést érdemel a magyar körömvirág, hársfa, csalán és sok száz egyéb réti fű termése, melyek teaként belsőleg és külsőleg vigyáznak ránk.

Járj nyitott szemmel, és ne csak a polcról emelj le valamit széspéged-egészséged érdekében.